Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické informace do mobilu

Víte, že v Jeseníkách a v Beskydech můžete narazit při vycházkách na zajímavé cedulky, které ukrývají mnoho užitečných informací? 

Tyto takzvané “Taggy” jsou opatřeny QR kódem,Obrazek který prostřednictvím mobilního telefonu poskytne textové, obrázkové a někdy i zvukové informace o dané lokalitě, o chráněných druzích, které se zde nacházejí, a jiných přírodních či kulturních zajímavostech. K použití systému návštěvník potřebuje mobilní telefon s fotoaparátem a internetovým připojením, což je v dnešní době, hlavně u mladé generace čím dál větší samozřejmostí.

Cílem tohoto systému je zlepšení informovanosti veřejnosti i v místech, kde není vhodné umisťovat klasické informační tabule (např. hřebeny hor) a také oslovení mladé generace lidí, kterým systém zpestří vycházky do přírody a zároveň podpoří jejich osvětu. Síť informačních cedulek vytváří občanské sdružení ACTAEA v rámci projektu “Využití moderních komunikačních technologií v ochraně a popularizaci přírodního dědictví. Modelová studie na příkladu CHKO Jeseníky a Beskydy.” Výběr lokalit a zajímavých témat v Jeseníkách i Beskydech probíhá ve spolupráci se Správami CHKO, obcemi, informačními centry a školami.

Více o tomto projektu na stránkách www.praded.org, www.javorniky.orgwww.actaea.cz a www.dohaje.cz

pravda-o-carodejnicich.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář