Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mořské oko

 

Obrazek

Mořské oko

Jedná se o vytěžený břidlicový lom, kde byla těžba ukončena před 2. světovou válkou, když těžaře vyhnala hladina spodní vody. Hloubka vody je kolem 16 m. Na dně se nachází spousta kmenů stromů. Pověst o utopeném německém tanku Tiger z druhé světové války se nezakládá na pravdě. 

Obrazek

Německý tank Tiger

 

Na dně je torzo osobního automobilu Škoda 1201 sedan.

Obrazek

Škoda 1201 sedan

 

Ze živočichů se zde dají vidět pod hladinou:

Obrazek

čolci

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 potápníci

 

 

 

 

 

 

nad hladinou:Obrazekvážky

 

 

 

 

 

 

Obrazek

a šídla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Občas přeplave jezírko užovka.

Pro odpočinutí slouží dřevěný přístřešek obnovený v roce 2008. Ke sdělení svých dojmů z návštěvy Mořského oka slouží „Vrcholová kniha“.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

aktuálně

(JiříB, 6. 8. 2018 13:22)

Zdravím, včera jsem se byl podívat na stav vody v "oku" a ani současná vedra nezměnila výšku hladiny. Mořské oko se v důsledku kůrovcové kalamity stalo doslova oázou. Stromy zůstaly jen v jeho těsné blízkosti, okolní les je jinak zcela vytěžen. Přístup i plocha u oka je udržována. Dobré klima si zde užívalo několik divokých kachen. Nyní je zde krásný výhled na Jeseníky severně od Pradědu.

nostalgie

(mirek holub, 30. 1. 2012 11:14)

kolik krasnÝCH NOCI JSEM NA TOM MISTE ZAŽIL OD KLUKA JSEM TAM TREMPOVAL DNES JE MI 52 letos jak to počasi dovoli jedu asi naposled už se těšim ahoj mořaku

Re: nostalgie

(David, 30. 1. 2012 11:17)

A kdybyste našel nějakou fotku z Vašeho mládí z Mořského oka, tak by to bylo super... :-)

Ke vzpomínce

(David, 12. 5. 2010 11:13)

Pro připomenutí Vašich krásných vzpomínek na Karlovice bych Vás rád pozval 22.5.2010 na "Dny obce", kde bude mimo jiné i slavnostní otevření naučně historické stezky Karlovicemi. Určitě to bude pro Vás i Vaši rodinu velice zajímavé. O ubytování v Karlovicích také není nouze :-) Více o této akci naleznete ve Fotoalbu - Akce v Karlovicích :-)

Vzpomínka

(Věra, 10. 5. 2010 7:51)

Do Karlovic u Vrbna jsem jezdívala s rodiči a bratrem v 60.letech min.stol. do podnikové chaty přerovských strojíren. První den byl uvítací s velkým táborákem a další den se šlo na túru k Mořskému oku. Na Karlovice mám krásné vzpomínky...