Jdi na obsah Jdi na menu
 


ART GALERIE PENSION

 

 

Výstavní plán 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2012 vstupuje výstavní činnost v ART GALERII PENSION v Pensionu U Řeky v Karlovicích u Vrbna pod Pradědem již do devátého roku působení. Pravidelné vernisáže pořádané každý druhý měsíc navštěvují milovníci a obdivovatelé umění z blízkého i z dalekého okolí. Je už samozřejmostí, že vesnická galerie obohacuje kulturní nabídkucelého bruntálského okresu. Za poslední roky si vytvořila jasnou výstavní koncepci, která odpovídá nejen vkusu majitelů pensionu a galeristovi, ale hlavně prostředí a zaměření pensionu na rodinnou rekreaci rodin s dětmi.Proto se zde střídají výstavy různého zaměření tvorby.

 V současné době ještě probíhá výstava paní Lucie Staňkové z ATELIÉRU LABYRINT z Hradce Králové. Vystavuje své olejomalby a akryly na plátně a „dřevoštěpce“, také malby na hedvábí. Nezapoměla na drobnosti – hedvábné šály, šátky a kravaty, které mohou být nádhernými vánoční dárek.

První vernisáž v letošním roce bude již v sobotu 14.ledna kdy se svými fotografiemi představí mladý profesionální fotograf Petr LEŠKA z Dolní Jasénky u Vsetína. Jako horolezec a milovník přírody rád fotí zajímavosti z krajiny, kde se málokdo dostane. Nevyhýbá se ani „abstraktním fotografiím“, které zvládá upravovat přímo při exponování bez použití počítace. Výstava končí 23.března 2012.

Druhá výstava je naplánována na sobotu 24.března a potrvá do 18.května. Budou vystavovat přátelé z Olomouce -  Jana ZAJASENSKÁ a Vít JOHN. Paní Zajasenská se nechává inspirovat krajinou z okolí slovenského Martina. Ale tím, že tvoří v Olomouci najdou se motivy krajin i odjinud. Tvorba pana Johna je zajímavá hlavně po stránce námětů a barevnost. Námětově těží z mezilidských vztahů, které převádí do symbolických poloh. Barevnost jeho palety je velmi zářivá. Nebojí se použít vedle tyrkysové zelené jemě fialovou nebo zlatý okr. Jeho tvorba ať už malířská nebo grafická je nezaměnitelná.

Třetí výstava bude zahájena v sobotu 20.května a bude k vidění až do 13.července. Vystavovat bude pan Josef ODRÁŠKA z Ostravy, ale také z Vraclávku poblíž Krnova, kde má ateliér a tráví zde mnoho času. Jeho malířské a grafické dílo se překrývá v jedno. Jeho kombinované technky jsou monumentální ať mají rozměr dva krát dva metry nebo jen rozměr A4. Pevně věříme, že tato výstava bude „nejen pastva pro oči“, ale hlavě příležitost seznámit se s autorem, který bydlí „za kopcem“. Moc se těšíme.

Čtvrtá výstava bude už „prázdninová“ a zahájíme ji v sobotu 14.července a bude končit až 13.září. Svá díla přiveze z Ostravy a také ze Široké Nivy, kde s manželem tráví letní měsíce paní Marie MOHELNÍKOVÁ. Její romantické pastely už u nás v galerii vysely v roce 2005. Jistě bude zajímavě se na tvorbu paní Mohelníkové podívat opět po letech.

Pátá výstava bude zahájená vernisáží 14.září a bude také zajímavá a nejen autorem. Ing. arch. Karel DOKOUPIL celý profesní život pracoval jsko architekt a vedoucí ateliéru „C“ ve zlínském S PROJEKTU. V penzi si našel „koníčka“, začal malovat. Na jeho obrazech se objevuje architektura i figurální kompozice, ale architekt v něm pořád zůstáva někde zakletý. První svoji výstavu měl v loňském roce v ART GALERII ZLÍN, kde se představi s velkým úspěchem veřejnosti. Bylo to velké povzbuzení do dalších dodin strávených se štětcem v ruce. Výstava je k vidění až do 9.listopadu 2012

Šestá výstava „předvánoční“ bude zahájena sobotu 10.listopadu a přehoupne se do nového roku, končí až 19.ledna 2013. Vystavovat bude paní Šárka LUPEČKOVÁ z Bruntálu. Milovníci umění si její jméno spojí jistě s děním v GALERII V KAPLI, kterou se svými přáteli Jindříchem Štreitem a Stanislavem Tomanem dvanáct roků organizačně vedla. U nás vystaví svou grafickou tvorbu z posledních let.

Pro nás to bude opět další rok zajímavé práce a moc si přejeme, aby to bylo další „zrnko písku“, které pomůže postavi Karlovice jako kulturní a turistické místo v podhůří Jeseníků.

Luděk Pavézka / výtvarník a galerista /

Darja a Libor Pavézkovi / majitelé rodinného pensionu U řeky v Karlovicích /.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář